Pozitīva izelpas spiediena ierīce - Threshold™ PEP

 

Threshold PEP domāts, lai radītu izelpā pozitīvu pretspiedienu (PEP - positive expiratory pressure), tādējādi paplašinot bronhus un veicinot krēpu atdalīšanos. Ierīce ir paredzēta elpceļu tīrīšanai, bronhiālajai higiēnai vai kā alternatīva krūšu fizioterapijai. Ierīce palīdz atvērt elpceļus un ļauj gļotām iztīrīties klepošanas laikā.
 
Pozitīva izelpas spiediena terapija ieteicama pacientiem, kuri slimo ar hronisku obstruktīvu plaušu slimību (HOPS), hronisku bronhītu, cistisku fibrozi, atelektāzēm vai citām saslimšanām, kuras rada sekrēta stāzi. Pozitīva izelpas spiediena terapija kombinācijā ar atkrēpojoša klepus vingrinājumiem tiek lietota elpceļu attīrīšanai, bronhu higiēnai vai kā alternatīva konvencionālai krūšu kurvja fizioterapijai vai elpošanai ar sakniebtām lūpām.
 
Threshold PEP sastāv no izturīga plastmasas korpusa, kurā atrodas vienvirziena vārsts ar atsperi, ar kuru pēc ārsta norādījumiem var uzstādīt izelpas spiediena slodzi noteiktā, pastāvīgā līmenī (5-20 cm H20 stabs). Treshold PEP komplektā ir arī iemutis un deguna aizspiednis.
 
Galvenās Threshold PEP īpašības:

 • Novērš sekrētu uzkrāšanos un uzlabo to izdalīšanos
 • Novērš atelektāzi (alveolu saplakšanu)
 • Uzlabo centrālo un perifēro elpceļu  funkcijas
 • Uzlabojo gāzu apmaiņu
 • Veicina pareizas elpošanas ieradumu
 • Optimizē bronhodilatāciju, kombinējot ierīci ar kompresora inhalatoru vai dozēto spiediena inhalatoru
 • Izmantojams jebkurā pozīcijā
 • Ērta lietošana un vienkārša kopšana

 
PIEZĪME ĀRSTIEM UN FIZIOTERAPEITIEM
Izvēlieties iestatījumus, kas ļauj pacientam elpot ar ieelpas-izelpas attiecību no 1:3 līdz 1:4, elpojot ar tilpumiem lielākiem par normālo un izelpojot līdz funkcionālajai reziduālajai kapacitātei (FRC). Jūs varat sadzirdēt, kā gaiss izplūst no ierīces, kad pacients terpijas laikā izelpo, pārvarot Jūsu iestatīto vārstuļa pretestību. Ja pacientam PEP terapijas veikšanai ir vajadzīga maska, varat izmantot jebkuru masku ar 22 mm “mammas” konektoru.
 
LIETOŠANAS INDIKĀCIJAS
Lietojot ar “atkrēpojoša” klepus tehniku, Threshold PEP terapija palīdz atbrīvot elpceļus no krēpām, samazina elpceļos noslēgtā gaisa daudzumu, uztur elpceļus atvērtus un brīvus, kā arī uzlabo bronhodilatējošo medikamentu nokļūšanu plaušās, ja tādi tiek lietoti.
 
“Atkrēpojoša klepus” tehnika:

 • izņemiet Threshold PEP no mutes
 • izdariet lēnu, dziļu ieelpu
 • aizturiet elpu 1-3 sekundes
 • izelpojiet īsās, spēcīgās izelpās

 
JEBKURAS IZMAIŅAS IESTATĪJUMOS VEICAMAS TIKAI AR JŪSU ĀRSTA ZIŅU. JA SAJŪTAT SĀPES, ELPAS TRŪKUMU, REIBONI SLIKTU DŪŠU, VAI IEVĒROJAT, KA JŪSU PULSA BIEŽUMS DRAMATISKI PIEAUG, PĀRTRAUCIET VINGRINĀJUMUS UN SAZINIETIES AR SAVU ĀRSTU.
 
TĪRĪŠANA
Pēc katras lietošanas mazgājiet ierīci siltā ziepjūdenī. Noskalojiet visas detaļas ar tīru ūdeni. Lieko ūdeni nopuriniet un atstājiet ierīci nožūt. NEVĀRIET UN NEKARSĒJIET!
 
LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
Tikai individuālai lietošanai
 
1. Grieziet regulatoru, lai spiediena indikatora sarkano apmali iestatītu Jūsu ārsta nozīmētajā līmenī. Lielāks skaitlis nozīmē lielāku spiedienu. Stingri pievienojiet iemuti.
2. Uzlieciet aizspiedni uz deguna un elpojiet caur muti.
3. Aptveriet ar lūpām iemuti, veiciet pilnu ieelpu un izelpojiet 2 vai 3 reizes ilgāk, kā ieelpojāt. Atkārtojat šādā ritmā 10 līdz 20 elpošanas ciklus.
4. Izņemiet iemuti no mutes un 2-3 reizes izklepojaties.
5. Atkārtojiet 3. un 4. soli 4-6 reizes vai tikmēr, kamēr kopējais nodarbības ilgums sasniedz 10-20 minūtes, vai arī kamēr esat atbrīvojies no krēpām. Vingrinājums jāatkārto 2-4 reizes dienā pēc vajadzības,vai saskaņā ar Jūsu ārsta norādījumiem.
 
Svarīgi: nodarbībām jābūt regulārām un bez pārtraukumiem.
 
Pierakstiet nodarbības terapijas dienasgrāmatā.

Ražotājs - PHILIPS RESPIRONICS

Cena - 17,00 EUR ar PVN

Lai iegādātos šo ierīci, spiediet šeit

Ja ir jautājumi, kontaktējies ar mums pa tālruni: 26383300 vai 67161039, vai raksti uz:veikals@remedine.lv

Elpošanas muskuļu trenažieris - Threshold® IMT 

Threshold IMT ir elpošanas muskuļu trenažieris, kas izveidots, lai palielinātu elpošanas muskuļu spēku. Ierīce sastāv no viegla, caurspīdīga plastmasas cilindra, kam vienā galā ir gaisa plūsmas vārsts, regulējama atspere, kas kontrolē vārsta atvēršanās spiedienu, un otrā galā – iemutis.
 
Threshold IMT rada pretestību ieelpai un vingrina elpošanas muskuļus. Lai cilvēks izdarītu dziļu ieelpu caur iemuti, viņam ir jāspēj radīt pietiekami daudz negatīvā spiediena, lai liktu atvērties gaisa plūsmas vārstam. Vārsts nobloķē gaisa plūsmu tik ilgi, kamēr, veicot dziļu ieelpu, tiek radīts pietiekams „sliekšņa” spiediens, lai pārvarētu atsperes spēku. Tik ilgi, kamēr tiek uzturēts šis spiediena līmenis, gaiss plūst caur ierīci.
 
Ierīce nodrošina pastāvīgu spiedienu, neatkarīgi no tā, cik ātri vai lēnu cilvēks elpo. Spiedienu var regulēt, lai noteiktu pareizu pretestības slodzi. Iekšējā spiediena indikatoru var uzstādīt atbilstoši noteiktajam vingrinājuma intensitātes līmenim saskaņā ar ārsta noteiktajām rekomendācijām. Šo sliekšņa spiedienu var viegli regulēt, noņemot iemuti un pagriežot regulējošo rokturi. Rokturim rotējot, spiediena indikators kustas augšup vai lejup pa skalu, parādot pašreizējā spiediena vērtību (cm H2O).
 
Ierīce piemērota cilvēkiem ar sekojošām slimībām:

    Astma
    HOPS
    Cistiskā fibroze
    Pirms krūšu ķirurģiskām operācijām
    Tetraplēģija
    Neiromuskulārās slimības
    Atradināšana no mākslīgās palīgventilācijas
    Hroniska sirds nepietiekamība

Galvenās Threshold PEP īpašības:

    Palielina elpošanas muskuļa spēku
    Palielina elpošanas muskuļa izturību
    Paaugstina fizisku vingrinājumu spējas un toleranci
    Mazina elpas trūkumu
    Var uzlabot pacientiem dzīves kvalitāti

PIEZĪME ĀRSTIEM UN FIZIOTERAPEITIEM
Spiediena slodze ieelpas muskulatūras trenēšanai ir jānosaka, vadoties pēc pacienta respiratorās muskulatūras spēka, ko nosaka izmērot maksimālo ieelpas spiedienu (PIMAX) ar manometru. PI MAX ir lielākais negatīvais spiediens, ko pacients spēj radīt ieelpā. Ieteicamā spiediena slodze treniņiem ir 30% no pacienta PIMAX. Tomēr dažiem pacientiem, uzsākot treniņus, var būt nepieciešama mazāka spiediena slodze. Pieaugot pacienta elpošanas muskulatūras spēkam, siediena slodze ir jāpalielina.
 
LIETOŠANAS INDIKĀCIJAS
Threshold IMT ir ieelpas muskulatūras trenažieris, kas palīdz palielināt elpošanas muskulatūras spēku un izturību. JEBKĀDAS TRENIŅU REŽĪMA UN IESTATĪJUMU IZMAIŅAS IR PIEĻAUJAMAS TIKAI PĒC ĀRSTA NORĀDĪJUMIEM. JA JŪS PĒC TRENIŅA VAI TĀ LAIKĀ JŪTATIES ĻOTI NOGURIS, JA JŪTAT ELPAS TRŪKUMU VAI JŪSU PULSA BIEŽUMS DRAMATISKI PIEAUG, PĀRTRAUCIET TRENIŅU UN KONSULTĒJATIES AR ĀRSTU.
 
TĪRĪŠANA
Nomazgājiet siltā ziepjūdenī pēc katras lietošanas reizes. Izskalojiet visas detaļas ar tīru ūdeni. Nopuriniet lieko ūdeni un nolieciet nožūt. NEVĀRIET UN NEKARSĒJIET!
 
LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
Tikai individuālai lietošanai
 
Grieziet regulatoru, lai iestatītu spiediena indikatora sarkano līniju Jūsu ārsta nozīmētajā līmenī. Ērtākai griešanai varat iepriekš pievienot ierīcei iemuti. Lielāks skaitlis nozīmē lielāku piepūli. Iemuti pievienojiet pietiekami stingri. Uzlieciet deguna aizspiedni un elpojiet caur muti. Aptveriet iemuti ar lūpām un dziļi ieelpojiet. Kad gaiss plūst cauri ierīcei, vārsts ir atvērts. Turpiniet ieelpot un izelpot, neizņemot ierīci no mutes.
 
Sākumā ierobežojiet treniņu ar 10 - 15 minūtēm dienā (vai tik, cik ieteicis Jūsu ārsts). Pakāpeniski palieliniet treniņu laiku līdz 20 un līdz 30 minūtēm dienā, vai diviem 10 līdz 15 minūšu treniņiem dienā. Centieties veikt treniņus katru dienu vienā un tai pašā laikā, vismaz piecas dienas nedēļā.
 
Treniņiem jābūt regulāriem un bez pārtraukumiem. Reģistrējiet treniņu rezultātus
dienasgrāmatā.
 
Ražotājs - PHILIPS RESPIRONICS

Cena - 17,00 EUR ar PVN

Lai iegādātos šo ierīci, spiediet šeit

Ja ir jautājumi, kontaktējies ar mums pa tālruni: 26383300 vai 67161039, vai raksti uz:veikals@remedine.lv 

 

AKTUĀLI

RAKSTIET MUMS
* Obligāti aizpildāmie lauki!